Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie kupuj tanich chińskich felg na allegro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie kupuj tanich chińskich felg na allegro

    Zamieszczone przez Rok z Bagien
    I wszystko fajnie, tylko gdzie ten śnieg.
    Karyntia? Jak byłem to spadło troszeczkę - 35cm w jedną noc
    I tak trzymaj
    W wolnych chwilach możesz poczytać Auto Świat - Portal motoryzacyjny

  • #2
    Nie kupuj tanich chińskich felg na allegro

    Zanim kupisz tanią chińską tandetę felg zastanów się czy warto zaoszczędzić kilka stów i ryzykować życie swoje i rodziny.

    Kolega miał dachowanie bo był klientem Link
    Z AC dostał nowe auto i na szczęście nikomu nic się nie stało. Na odszkodowanie nie ma co liczyć bo producenta ustalić się nie da a sprzedawca nie jest stroną jak orzekł sąd.

    Ciekawy artykuł Podróbki felg aluminiowych - dlaczego są gorsze?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      namo, ja pie..., grubo, już widzę siebie w momencie wyprzedzania z rozlatującą felgą :shock:
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez namo
        Zanim kupisz tanią chińską tandetę
        :shock: ,ale przepraszam bardzo czy są jeszcze nie chińskie produkty :diabelski_usmiech
        Marcin



        My ©koda is fantastic

        Komentarz


        • #5
          Jak zerkniesz do swojego auta to obstawiam to większość z nich była zrobiona w Europie, a nie w Chinach. Co prawda część z nich bazuje na Chińskich komponentach (jak pewnie jakieś elektroniczne części, których część jest zapewne produkowana tylko w Chinach), ale jest na pewno gruntownie testowana.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sosna1
            :shock: ,ale przepraszam bardzo czy są jeszcze nie chińskie produkty :diabelski_usmiech
            Są. A poza tym nie kupuj "taniej chińskiej tandety." Kupuj tylko dobre, chińskie produkty :diabelski_usmiech

            [ Dodano: Czw 09 Maj, 13 10:47 ]
            Zamieszczone przez namo
            Na odszkodowanie nie ma co liczyć bo producenta ustalić się nie da a sprzedawca nie jest stroną jak orzekł sąd.
            Możesz przybliżyć ? Jak to nie jest stroną ? Coś mi tu nie pasuje. Sprzedawca odpowiada za towar który sprzedaje. Gwarantuje nam to tzw. ustawa konsumencka.
            Podrzuć kilka szczegółów tej sprawy bo jestem ciekaw.
            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

            Komentarz


            • #7
              A bo ludzie łaszczą się na parę groszy, aby tylko pochwalić się sąsiadowi, potem jeżdżą po dziurach i krawężnikach na niskoprofilowych oponach i się dziwią, że im felga pęka.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #8
                Witam
                To moze i ja swoją historie o felgach 'chińskich' raczej na pewno wkleje

                Dzwoni telefon do mnie jakieś 2 miesiące temu - tu aspirant XXX ja w sprawie zakupu felg - ja jakie felgi ? - kurcze robię rachunek sumienia nie pamiętam.
                Hmm podaje mi nicka z allegro - ok mówię oddzwonie za parę minut.
                Sprawdzam rzeczywiście 2 lata temu brat przez moje konto kupował felgi ale nawet nie dal siebie ale kolegi ze słowacji .
                Dzwonie do aspiranta i mówię jak jest żeby mi powiedział o co kaman - prosi na przesłuchanie w sprawie zakupu tych felg i naruszenie znaków towarowych.
                Brat poszedł - sprawa jest taka - sprzedający oferuje felgi ze znakami do których nie ma praw (bmw, citroen etc....) ktoś wniósł o ochronę swojego znaku i się pytali czy w związku z faktem że felgi nie są 'orginalne' brat czuje się poszkodowany.
                Tak oglądałem i gość nadal ma konto aktywne na allegro - ceny niespecjalnie niskie więc skąd ma ktoś podejrzewać że sprzedaje chińszczyzne ?


                pozdrawiam
                pozdr
                Krzysztof
                4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                Komentarz


                • #9
                  No mnie też zadziwił wyrok sądu. Wszak ustawa o niezgodności towaru z umową...
                  A Policja... będzie męczyć poszkodowanych...ta... Polska

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli ktoś kupuje świadomie produkt chiński, to jest sam sobie winien. Gorzej, jeśli ktoś kupuje podróbę sądząc, że to oryginał. :roll:

                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                    Komentarz


                    • #11
                      zdarza się , że Chińczycy (generalnie Azja pd-wsch) odmawiają wytwarzania półproduktów lub wyrobów gotowych o wyżzej jakości, bo to wiąże się np z koniecznością zakupu nowych maszyn lub szybszym zużywaniem się dotychczasowych. Parę lat temu pewna polska firma badała możliwość wytwarzania w tamtych okolicach pewnych wyrobów z drutu. Miały być twarde i zarazem spręzyste, nieodkształcalne pod obciązeniem ale umożliwiające obłsugę gołymi palcami. Lipa, żaden żółtek się tego nie podjął, bo stal musiałaby być 8x twardsza od tandety którą oni wykorzystywali i ich maszyny zużywałyby się w tempie ekspres. Efekt był taki, że owa firma kupiła maszynę do gięcia i cięcia i sama zaczęła w Polsce produkować owe wyroby z supermocnej szwedzkiej stali. Inaczej się po prostu nie dało.

                      wrcając do felg, to jest znany paradoks: kupuje kasztan jeden z drugim Kaszaja za ciężkie tysiące, czy inną limurzynę dla ubogich. a żal mu kasy na ustawienie świateł i oślepia wszystkich na drodze. a felgi i inne częci kupuje się po maks taniości. poziom wiedzy społeczeństwa o motoryzacji odpowiada wiedzy przekazywanej przez telewizję w pseudomotoryzacyjnych "testach" itp badziewiu. to skąd mają ludziska wiedzieć, że takie podróby to śmiertelne zagrożenie? dominuej opinie, że w najgorszym razie szybciej się żużyją i tyle.
                      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Waśka
                        ... Parę lat temu pewna polska firma badała możliwość wytwarzania w tamtych okolicach pewnych wyrobów z drutu. Miały być twarde i zarazem spręzyste, nieodkształcalne pod obciązeniem ale umożliwiające obłsugę gołymi palcami. Lipa, żaden żółtek się tego nie podjął, bo stal musiałaby być 8x twardsza od tandety którą oni wykorzystywali i ich maszyny zużywałyby się w tempie ekspres...
                        To pewnie na tych chińskich maszynkach skoda robi tylne spreżyny do ostatnich O2 :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez bishop
                          To pewnie na tych chińskich maszynkach skoda robi tylne spreżyny do ostatnich O2
                          i wcale bym się nie zdziwił że tak właśnie jest...
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mkania777
                            bishop napisał/a:
                            To pewnie na tych chińskich maszynkach skoda robi tylne spreżyny do ostatnich O2

                            i wcale bym się nie zdziwił że tak właśnie jest...
                            Tak, napewno Skoda robi te sprężyny :lol:


                            Właścicielowi felg pogratulować inteligencji, pewnie było fajnie podczas dachowania Zapewne to jeden z ludków mam na nowe auto ale na koła/opon już nie :szeroki_usmiech
                            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez andrzej111
                              Tak, napewno Skoda robi te sprężyny
                              Skoda ich nie robi tylko podwykonawcy, tylko ciekawe kto produkuje do nich stal...???
                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Waśka
                                a felgi i inne częci kupuje się po maks taniości. poziom wiedzy społeczeństwa o motoryzacji odpowiada wiedzy przekazywanej przez telewizję w pseudomotoryzacyjnych "testach" itp badziewiu. to skąd mają ludziska wiedzieć, że takie podróby to śmiertelne zagrożenie? dominuej opinie, że w najgorszym razie szybciej się żużyją i tyle.
                                to samo widzę na drogach, w imię zasady postaw się a zastaw się - piękne błyszczące chinole z cudownymi gumami pardon plastikami marki sunnli :diabelski_usmiech
                                Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez mkania777
                                  Zamieszczone przez andrzej111
                                  Tak, napewno Skoda robi te sprężyny
                                  Skoda ich nie robi tylko podwykonawcy, tylko ciekawe kto produkuje do nich stal...???
                                  hmmm
                                  to pewnie dlatego 100 000 km wymienłlem spreżyny tył i przód - wszystkie były pekniete ehhh
                                  pozdr
                                  Krzysztof
                                  4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez looker
                                    Możesz przybliżyć ? Jak to nie jest stroną ? Coś mi tu nie pasuje. Sprzedawca odpowiada za towar który sprzedaje. Gwarantuje nam to tzw. ustawa konsumencka.
                                    Podrzuć kilka szczegółów tej sprawy bo jestem ciekaw.
                                    Felgi sprzedane były jako nowe z konta prywatnego na allegro a nie z głównego Alu Center. Kolega myślał że kupuje prywatnie oryginalne felgi okazyjnie, paczka przyszła kurierem z Alu Center co nikogo nie dziwiło. Bez paragonu bo to przecież prywatnie. Później na tym prywatnym koncie było więcej nowych kompletów felg, wiem bo szukałem wtedy z kolegą 18 do mojej octavi i też przewinęło się to konto. Po wypadku konto prywatne zostało zablokowane przez allegro a jedyny trop prowadził do Alu Center. Na sprawę cywilną nie udało się doprowadzić właściciela prywatnego konta z allegro bo dane pewno są fikcyjne. Alu Center nie jest stroną gdyż wtedy w tej paczce spakowali inne felgi, zamówienie było przez telefon a kupujący nie ma żadnego dowodu zakupu.

                                    Ja myślę że to był taki sposób Alu Center na pozbycie się może wadliwej partii kosztem ludzkiego życia.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez BANDIT
                                      Witam
                                      To moze i ja swoją historie o felgach 'chińskich' raczej na pewno wkleje

                                      Dzwoni telefon do mnie jakieś 2 miesiące temu - tu aspirant XXX ja w sprawie zakupu felg - ja jakie felgi ? - kurcze robię rachunek sumienia nie pamiętam.
                                      Hmm podaje mi nicka z allegro - ok mówię oddzwonie za parę minut.
                                      Sprawdzam rzeczywiście 2 lata temu brat przez moje konto kupował felgi ale nawet nie dal siebie ale kolegi ze słowacji .
                                      Dzwonie do aspiranta i mówię jak jest żeby mi powiedział o co kaman - prosi na przesłuchanie w sprawie zakupu tych felg i naruszenie znaków towarowych.
                                      Brat poszedł - sprawa jest taka - sprzedający oferuje felgi ze znakami do których nie ma praw (bmw, citroen etc....) ktoś wniósł o ochronę swojego znaku i się pytali czy w związku z faktem że felgi nie są 'orginalne' brat czuje się poszkodowany.
                                      Tak oglądałem i gość nadal ma konto aktywne na allegro - ceny niespecjalnie niskie więc skąd ma ktoś podejrzewać że sprzedaje chińszczyzne ?

                                      pozdrawiam
                                      Ja miałem to samo z kablem Vag-com z allegro, po 5 latach od zakupu wezwali mnie i musiałem oddać fejsa jako dowód w sprawie. ADAKO wytoczyło sprawę za podróbki sprzedawcom z allegro, także na to też trzeba uważać, sory za OT

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        namo, na alledrogo coś się zmieniło w/s aktywacji konta :?: wcześniej potrzebny był skan dowodu osobistego. w sumie to nie problem zdobyć takie dane, ale policja powinna przynajmniej przesłuchać delikwenta. czy kontrola kwitów z firmy nie może wykazać braku na magazynie jakiejś partii towaru :?: te felgi to chyba nie jedyny przypadek :?: na pewno coś się znajdzie
                                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                        @ by Tune-up Gdańsk
                                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                        Antek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tony065, problem nie mój. Całą sprawę poznałem od kolegi na oblewaniu zakupu nowego auta po dachowaniu poprzednim z winy wadliwej chińskiej felgi.

                                          Kolega sam sobie winien, kasę ma a szczypie się przy każdym zakupie. Ten zakup o mało go nie zabił. Może to coś go nauczy i innych.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Żeby zrobić coś dobrego z alu trzeba mieć dobrą technologię.
                                            Felgi stalowe można kupować nawet klepane w Bangladeszu, bo kiepska stal się tylko wygnie i najwyżej zacznie coś stukać, gorzej ze słabym stopem aluminium, który pęka po większym uderzeniu. Ludzie jednak są odważni, jedni że robią takie felgi, drudzy że je sprzedają, inni że kupują a jeszcze inni że próbują je jeszcze prostować

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X